Vždycky se to dá nějak vyřešit

Může se stát, že přijde nečekaná událost nebo že se něco pokazí. Může se také stát, že přijdete o zaměstnání a najednou před vámi vyvstane existenční otázka. O to horší to je, pokud máte byt pouze pronajatý a není ve vašem vlastnictví. My si v tomto článku ukážeme pár tipů, jak bravurně zvládnout jakoukoliv situaci, aniž bychom propadali panice a nešvarům.
finanční zůstatek
1) Pokud přijdete o práci, přijměte to první, co jde
Chápeme, že z obchodního manažera se těžko přechází na pána za pokladnou v obchoďáku. Pro někoho to může být ponižující, ale co si budeme. Pokud přinesete peníze na stůl domů, tak je úplně jedno, jestli jste pracovali v kanceláři nebo ve skladě. Hlavní je, že alespoň na ten měsíc máte vystaráno. Až se situace zlepší, tak si najdete jiné zaměstnání. Vždyť přece nikdo neříká, že musíte u jednoho zaměstnavatele strávit život. Hlavně se nestyďte, že jste takto spadli. Je mnohem obdivuhodnější muž (žena), který raději skloní hřbet, ale zaopatří děti, než ten, který propadne alkoholu, gamblerství a bůh ví čemu ještě. U takových lidí je to mnohem více obdivuhodné, a čím horší situace, tím jenom posílíte svoji osobnost. A kdo ví, třeba zkušenost s lidmi ve skladě nebo v obchoďáku je to, co vám scházelo.

2) Pokud potřebujete rychle půjčit malý obnos, nespěchejte do bank ani za společnostmi
Raději si ten obnos půjčte od rodiny. Samozřejmě, takový dluh může udělat pořádný vroubek, ale pokud se domluvíte na splátkách a každý měsíc budete pilně splácet, tak vám i rodina půjčí, aniž by se cokoliv stalo. Hlavně ale to potom všechno vraťte, není většího klínu mezi příbuzné než nesplacený dluh.
koule dluhů
3) Pokud je třeba většího obnosu, pečlivě vybírejte
Může to být svatba, pohřeb, nemoc, nečekaný výdaj. Stát se může cokoliv. Hlavní je – nešáhnout po té první nabídce. Vždycky je lepší dát si týden na prozkoumání trhu, udělat si více nabídek a poté porovnávat a vybrat tu nejlepší. Protože jinak se taky může stát, že se upíšete k něčemu velmi nevýhodnému. vám může poradit mnohem více, co se týče půjček.