Připravte na zimu i svou zahradu

Stejně jako se na zimu připravují lidé, když si nakupují teplé oblečení a boty, přípravu na zimu potřebuje i Vaše zahrada, jestli jste si postavili nebo koupili dům se zahradou, v létě se těšili z květů a plodů, a nyní si myslíte, že budete bez práce, tak tomu nebude, pokud chcete mít příští rok svou zahradu zase krásnou. Ale nebojte se, není to žádná dřina, a zabere Vám to jen pár dní, zručnějším jen hodin.
květy třešně
1/ V první řadě se postarejte o zahradní nábytek, ať už máte dřevěný nebo plastový, nejprve ho důkladně omyjte, osušte a ukliďte do sklepa nebo třeba do garáže, pokud tam máte dostatečný prostor. A ano i dřevěný zahradní nábytek, není většinou vyráběný z takového materiálu, aby venku v mrazech vydržel.
2/ Jestli máte bazén, ten připravte na zimu také, důležité je odpojit veškeré příslušenství, jako filtraci, schůdky apod., vodu vypouštět nemusíte, zbavte jí všech nečistot, vyčistěte jí přípravkem, který normálně používáte, a samozřejmě bazén na zimu přikryjte kvalitní mrazuvzdornou plachtou, můžete i stěny bazénu ošetřit mrazuvzdorným přípravkem.
3/ Co se týká okrasných květin, pořizujeme si většinou trvalky, o ty se musíme před zimou také postarat, zastřihneme je, a uložíme na chladnější místo, ne však do takového, kde by v zimě mrzlo, a nejlépe, aby k nim mohly občas sluneční paprsky, ideální je k tomu sklep.
4/ Na podzim si také můžete zasadit ovocné stromy, právě na podzim je k tomu ideální doba, nebo kdo nechce ovocné stromy, může si zasadit okrasné keře, po zasazení je nezapomeňte důkladně obalit.
5/ Pokud ještě nemáte kompost, je na jeho založení podzim také ideální doba, a můžete do něj přidat i shrabané listí, protože to musíte shrabat před zimou stejně, a neméně důležitou součástí je po shrabání listí ještě naposledy posekat trávník.
zasněžené krmítko
6/ Nezapomeňte také na lesní zvířátka, drobné ptactvo apod., můžete jim „domečky“ na zimu koupit, ale jestli máte děti, neuděláte jim větší radost, když se na jejich výrobě budou podílet s Vámi, a v zimě jim tak budou nosit krmení, výroba takové ptačí budky Vám moc času nezabere, a že nebude vypadat dokonale? Věřte, že ani ptáčkům ani dětem to určitě vadit nebude.