Aktivity pro děti v deštivé dny

    Posted in : Nezařazené:
  • On : Kvě 01, 2023

Jarní počasí je trochu vrtošivé a mnohdy prší celé dny. Pokud máte doma děti, ať už drobky, kteří ještě nechodí do školky, tak děti na prázdninách, o víkendu nebo prostě nemocné, je potřeba je nějak zabavit, aby nezbořily dům. Nuda je totiž to nejhorší co vás může potkat, děti potom vymýšlí blbosti a obrací domácnost vzhůru nohama. Jaké aktivity můžete zkusit?
štětec na vodovky
·         Společné pečení
Domácí práce jsou pro většinu dětí otrava, tohle se ale netýká vaření a pečení. Upečte si s dětmi něco jednoduchého sladkého či slaného na mlsání k pohádce. Děti pomáhají v kuchyni velice rády a určitě se zapojí s radostí. Neřešte nepořádek v kuchyni, ten se prostě uklidí, užijte si společnou aktivitu s vašimi dětmi. Zkusit můžete třeba nové sušenky, krekry nebo buchty. Pokud toho upečete moc, nebojte se, tatínek bude rád, že na něj taky zbylo.
·         Kreativní činnosti
Děti mají velkou fantazii a velice rády kreslí a tvoří. Můžete malovat vodovkami, vyzkoušet třeba enkaustiku za pomocí voskovek a staré žehličky, namalovat si první kraslice před Velikonocemi… Možností je opravdu hodně. Pokud máte času více, pak se můžete pustit do výroby vlastní plastelíny, kterou obarvíte potravinářskými barvivy. Tato plastelína má tu výhodu, že víte, co obsahuje a nemusíte se tím pádem bát, že ji děti budou ujídat – určitě jim neublíží.
ruličky plastelíny
·         Pusťte se do třídění hraček
Neoblíbená aktivita, která může děti motivovat k péči o hračky. Projděte s dětmi jejich hračky a vyřaďte ty rozbité. Dejte dětem možnost aby sami vyřadily ty hračky, které už nepoužívají a se kterými už si dlouho nehrají. Hračky poté můžete buď s dětmi někomu darovat a udělat tak radost potřebným, nebo je prodat na bazárku. Tohle je pro děti motivující hlavně v tom, že peníze, které za hračky utržíte, jim můžete dát třeba do pokladničky.
·         Jděte ven
Ano počasí je škaredé a prší. Pokud se nebojíte trochy vody a smíříte se s mokrým oblečením tak se ven přece jenom vypravte. Děti budou nadšené a ve výsledku vám pohyb na čerstvém vzduchu prospěje, i když prší.