Jak často jste na sociálních sítích?

    Posted in : Nákupy:
  • On : Bře 15, 2021

Všude kolem Vás jsou moderní technologie, které ovlivňují životy všech. Například senioři se dost často nechtějí učit s novými technologiemi, protože tomu nerozumí. Nenalézají pro ně využití a nechtějí si je ani pořizovat domů. Bohužel pro ně se inovace objevuje i na různých úřadech nebo institucích, které navštěvují. V této době, kdy se všichni snaží omezovat kontakty na minimum se navíc více rozšiřuje využívání počítačů, internetů a mobilů. Mezi rodinami se tedy místo návštěv konají video hovory, kde se lidé vidí alespoň takto a komunikují spolu.

člověk na mobilu

Mladí lidé nemají problémy s moderními technologiemi, protože se pohybují více ve společnosti, která tyto věci používá. Navštěvují mnoho míst, kde tyto věci vidí zajímají se o ně. Mezi svými přáteli se o novinkách baví a rozebírají je. Proto mnoho lidí má často nové technologie a ukazují je ostatním, kteří se také inspirují. Nejčastěji vidíte mladé lidi a děti na telefonech. Snaží se jimi vyplnit svůj volný čas. Mnoho z nich takto komunikuje se svými kamarády a domlouvají se na tom, kdy a kde se setkají.

sociální sítě

Někteří nepoužívají sociální sítě pouze k domlouvání schůzek. Existuje mnoho sociálních sítí, na kterých je velké množství uživatelů. Na těchto sítích spolu lidé nejčastěji sdílí své fotografie a videa. Je zde prostor i pro psaní zpráv, uskutečňování videohovorů, hovorů a také ke komentování. Venku můžete vidět lidi, kteří jdou a v ruce mají telefon. V důsledku toho vzniká i mnoho dopravních nehod, protože lidé se ani nerozhlížejí. V tomto případě se může jednat i o závislost na sociálních sítích.

Závislostí na sociálních sítích je postiženo mnoho lidí, kteří si to ani neuvědomují a v této době tato závislost vzniká mnohonásobně vícekrát, protože lidé si ani neuvědomují, jak často a kolik času na těchto aplikacích tráví. Své přátele neviděli velmi dlouho a jedinou možností je, sledovat je na těchto sítích.