Vysoká levně

    Posted in : Nezařazené:
  • On : Kvě 01, 2023

·         Zdaleka ne všechny knížky a skripta, které si kupujete, musí být nové, a spoustu z nich nebudete potřebovat vůbec. Spousta studentů prvních ročníků dělá tu chybu, že si nakoupí každou publikaci ze sylabu jen proto, aby je o rok později prodali další generaci naivních prváků. Než si něco koupíte, zkuste se zeptat starších spolužáků, které z textů opravdu potřebujete vlastnit, které se dají bez problémů půjčit v knihovně, a které nikdy v životě neotevřeli. Zapojte také do hry internet. Spousta materiálů dnes existuje v online podobě, a knihovny často kupují hromadný přístup k e-knihám pro všechny studenty, takže nikdy nebudete potřebovat fyzický výtisk.

studenti v knihovně.jpg
·         Další velkou investicí je počítač. Bez laptopu už se dnes na vysoké škole skoro nedá přežít, ale zároveň je to asi jedna z největších investicí, které vás čekají. Jak na ní ušetřit? Počítač nemusí nutně být nový. Dnešní přístroje se vyvíjejí rychle, a mnoho lidí si zakládá na tom, že drží krok. Díky tomu se v internetových i kamenných bazarech dají sehnat naprosto funkční kusy. Po čem koukat? Vyberte si nepoškozený kus, s dostatečnou operační pamětí a alespoň trochu slušnou grafickou kartou. Nepotřebujete žádné herní dělo, spíše něco, co se nezhroutí vprostřed psaní seminárky.
čtení v knihovně.jpg

·         V průběhu studia je jedním z největším nákladů jídlo. Jednoduchým způsobem, jak ušetřit, je vařit pro více lidí najednou. Vyváření pro jednoho je dost finančně náročné, nehledě na to, že skoro nikdy neodhadnete množství, a je toho moc, nebo málo. Nakupovat a vařit pro více lidí, a ve skupině se podělit o náklady, sice vyžaduje trochu komunikace a najít ty správné lidi, ale ušetřené peníze za to stojí. Pokud si dokážete najít bandu kamarádů, se kterými se budete ochotni dělit o jídlo, tak s nimi určitě dokážete najít i jiné způsoby, jak uspořené koruny utratit.