Učit se po třicítce?

Učit se po třicítce?

Ať už jste z nějakého důvodu nemohli pokračovat ve studiu nebo jste to považovali za zbytečné, nikdy není pozdě a začít studovat můžete vlastně kdykoliv. Stačí jen odhodlání a touha něčeho dosáhnout, samozřejmě to samo o sobě nepůjde a určitě to bude vyžadovat hodně námahy a spoustu času, navíc to skloubit se zaměstnáním nebude nic jednoduchého. Ale když se chce, všechno jde.
dívka u pc
Za prvé si uvědomte, co vlastně chcete. On stereotyp je nudný, ale také má svá pozitiva, víte, co vás čeká a těch nečekaných překvapení je poskrovnu.  I se třemi křížky na krku se tak ze zaběhlých kolejí můžete vymanit a vydat se vstříc téměř studentskému životu. Studium je opravdu velkým krokem a rozhodně se v budoucnu vyplatí. Navíc si tak udržíte mladistvý elán.
Co asi nejvíce trápí dnešní střední generaci je neznalost cizích jazyků nebo už jen zůstatek malých střípků z toho, co jsme si kdysi přinesli ze školy. Pokud chcete oprášit a zlepšit si např. němčinu nebo angličtinu, pak nabídka jazykových kursů je opravdu pestrá a je určená všem věkovým kategoriím.
Procvičovat mozek v každém věku je určitě prospěšné, a studium je tím ideálním trenérem. Možná to půjde trochu hůře, ale stačí vytrvat, pravidelný trénink svoje ovoce určitě přinese.
čtení v přírodě
Moderní technologie a práce na počítači jsou běžnou součástí pracovní náplně, znalost programů a informatiky je takřka nutností. Pokud budete bravurně ovládat po absolvování studia počítače a některý z cizích jazyků, určitě vám to pomůže nejen v zaměstnání, ale stoupnete i v očích svých vlastních potomků.  Možná tak dojdete po několika letech k tomu, že společně oslavíte maturitu nebo dokonce promoci. 
Prostě motivací, proč se pustit do studia, i když už vám není dvacet, může být cokoliv, nejen dosažení lepší pracovní pozice, zvýšení platu nebo jen ukázat dětem, že když se chce, tak všechno jde.

Učit se po třicítce?
4.4 (88.57%)7