Peníze na domeček

Peníze na domeček


V perexu je to myšleno trošku nadneseně, ale v podstatě je to pravda. Už dávno se na veřejnosti prozradilo, kolik si píše platu on, respektive kolik mu uvízne za prsty z poplatků. On i jeho kamarádi se budou mít od nového roku zase o něco lépe. To víte, tři auta a milenky, to něco stojí. Ale pryč od toho tématu. My se podíváme na lidi obyčejné, kteří se musí živit poctivě. Tedy většinou manuálně. Takoví nemají ředitelské mzdy, takže pokud třeba chtějí bydlet ve vlastním, musí se umět postarat. Musí si to nějak zařídit. A nejjednodušší a také bez hrozby ze strany zákona je vyjednat si hypotéku.

brazilské bankovky

Zde je však problém, který se může zdát nepřekonatelný. Nebudeme zde rozebírat tu moudrou myšlenku poskytovat hypotéku jen těm, kteří už na kýžený domek nebo byt mají určitá procenta. Například deset z kupované nemovitosti. Pokud tato stojí třeba pět milionů, jistě si snadno spočítáte, kolik peněz musíte mít. Jinak nedostanete nic. Tohle si asi vymyslela ČNB jako svůj vklad v boji proti chudobě. Kam bychom přišli, aby měl dům kdejaký nýmand, řekli si, a tak to zůstalo.

euro bankovky

Dalším problémem bývá často příjem žadatele. Ten se jemu zdá v pořádku, ale některé instituce to počítají jinak. Takže po odečtení všech nutných výdajů musí zůstat ještě na výdaje běžné jako třeba strava, ošacení a tak dále. Samozřejmě, že se počítají všechny vyživované osoby, takže může skutečně nastat problém.

Každá potíže, nebo jejich velká většina, má také nějaké řešení. To naše nese název americká hypotéka bez doložení příjmu a je to opravdu to, co je v jejím názvu. Zde se skutečně nic nedokládá. Jednání se tedy ničím podobným nezdržuje a neprotahuje. Zde se ví, že by člověk rád bydlel co nejdříve, a ne až mu úplně zešediví jeho dnes černé vlasy. Proto se zde vše projednává rychle a také se rychle připisují peníze na účet. Ihned po podpisu smlouvy.