Necítíte-li se na generální úklid, svěřte jej profesionálům

Necítíte-li se na generální úklid, svěřte jej profesionálům

    Posted in : Www:
  • On : Pro 15, 2023


Zdědili jste po rodičích rodinný dům a chtěli byste se tam přestěhovat z městského bytu? Je to například situace, kdy v domě bydlel váš otec, který náhle zemřel, a odkázal vám objekt v rámci dědictví? Pokud v domě nebude nutné provádět zásadní stavební práce například v rámci rekonstrukce, a postačí jej pouze vymalovat a položit nové koberce, pak vám nic nebrání v tom, začít okamžitě jednat.

mytí oken

Nejprve zajistíte veškeré administrativní záležitosti, jako jsou nové doklady v souvislosti se změnou trvalého pobytu, smlouvy s dodavateli energií, ukončení nájemní smlouvy v městském bytě, a pak se pustíte do stěhování a malování domu. Pokud to půjde, malířské práce provádějte ještě v době, kdy tu nejste nastěhovaní, a poté svěřte generální úklid úklidové firmě. Jaké tento postup přináší výhody?

úklidové prostředky

Malování s úklidem je dřina – pokud si chcete vymalovat sami, a bude nutné odstranit starý nátěr, bude to pořádná fuška. Škrábání staré malby obnáší spoustu nepořádku, počítejte s tím, že polotekuté blátíčko bude doslova všude, a uklidit to, může být nad vaše síly. Úklid po malování vždy patří mezi nejobtížnější úklidové práce.

Získáte čas – zatímco úklidová firma bude objekt dávat do pořádku, vy si mezitím v poklidu budete balit věci a třídit je na to, co přestěhujete, a co se bude odvážet na sběrný dvůr. Podobné to bude i v domě, tam se také proberete věcmi, co tu po sobě nebožtík zanechal, a roztřídíte je.

Mytí oken – v rodinných domech bývá velmi mnoho oken a některé jsou i ve vyšších patrech, což bývá při jejich umývání i riskantní. Úklidová firma si poradí i s touto činností nezávisle na tom, kolik oken tu je, a jak jsou velká.

Koberce – jsou-li v domě zachovalé kusové i metrážové koberce, anebo sedací soupravy s hezkým čalouněním, které si tu chcete ponechat, pověřte úklidovou firmu jejich důkladným vyčištěním.