Když dovolená, tak zahraniční

Neumím si představit, že bych každý rok nevyjela v létě někam na zahraniční dovolenou k moři a užívala si relax, moře, památky, místní kuchyni a zvyky. Ze zahraničních destinací mám nejraději Řecko, přesněji řecké ostrovy. Určitě mi každý dá za pravdu, že pokud to jen lze a člověk ještě nemá závazky v podobě dětí, je schopen si během roku něco málo našetřit a může si vzít v kuse pár dní dovolené, že určitě toho je potřeba využít a vyrazit k moři či jinam do zahraničí.
krásná pláž
Na zahraniční dovolené nejčastěji cestujeme s partnerem nebo rodinou, ale pokud jste singl, tak určitě nemusíte jezdit sami, stačí říci kamarádovi/kamarádce, který má alespoň stejné zájmy jako vy, umíte si s ním představit být s ním min. týden a sejdete se v čerpání dovolené. Zkusila jsem obě varianty a u mě převažuje jednoznačně první varianta. Říká se, že zahraniční dovolená dokáže posílit vztah, protože jste s partnerem odkázání jen sami na sebe, máte na sebe více času a zažíváte spolu nové věci v nové zemi.
pobřeží Santorini

Slovo dovolená je od slova dovolit si

Mezi Čechy pro výběr zahraniční dovolené vede jednoznačně Chorvatsko. Tento trend osobně moc nechápu. Měla jsem možnost v této zemi absolvovat jednu pobytovou dovolenou a jeden poznávací zájezd. Jako obrovskou nevýhodu vidím jednoznačně v možnosti přepravy – auto či autobus a v nestálosti počasí. Zase tak levně mi v této zemi nepřišlo a co se týče kvality služeb, poskytované zábavy, čistoty moře a pláží, tak se to moc srovnávat např. s Itálií nebo jinými přímořskými letovisky v Evropě nedá. Většina Čechů sem jezdí kvůli méně vynaloženým financím, ale když si člověk spočítá kolik času a peněz stráví na cestě do Chorvatska, náklady na potraviny anebo ztráty času v případě vlastního vaření např. s dovolenou v Itálii či Řecku, kam se většinou lítá a zaplacením ubytování vč. stravy anebo stravování se různě po restauracích, tak tam takový finanční rozdíl není. Jsem toho názoru, že každý člověk by si měl po celém pracovním roce pořádně odpočinout a dopřát si zahraniční dovolenou, kde o něho bude alespoň trochu postaráno, pozná něco nového, načerpá potřebnou sílu a jednou na vše bude vzpomínat.