I poskakování je zdravý pohyb

    Posted in : Nákupy:
  • On : Čvn 20, 2020

Pokud si přejete sportovat v klidu a pohodlí svého domova, můžete si buďto pořídit rotoped, veslařský trenažér nebo třeba zahradní trampolínu.

I poskakování je zdravý pohyb

Češi nikdy nepatřili mezi nejhubenější národy v Evropě. Přeci jen, naše národní jídla i láska k pivu jsou známé a nejsou zrovna vhodné k hubnutí. V posledních několika desetiletích se k tomu přidal i sedavý způsob života, díky čemuž se u nás začalo objevovat stále více a více obézních lidí. A obezita není jen trochu větší nadváha, může docela potrápit. Jsou s ní totiž spojeny různé nepříjemné nemoci, a to jak fyzického, tak i duševního rázu. Zbavit se přebytečných kilogramů navíc by tedy mělo být pro každého úkol číslo jedna.

Skákání je zábava

Samozřejmostí je změna jídelníčku. Pivo a těžká jídla by se měly vyměnit za pramenitou vodu a lehké pokrmy tvořené z velké části zeleninou. A samozřejmě je dobré zařadit i pohyb. Ten by měl být ideálně aerobní, jelikož hlavně v tomto režimu dostávají tukové polštářky v těle nejvíce zabrat. Vhodné je třeba ježdění na kole, případně podnikání dlouhých procházek. V případě, že kvůli hubnutí nechcete běhat či jezdit někde po venku, kupte si na zahradu či dvorek trampolínu. I s tou je shazování kil efektivní.

Stačí základní sestavy

Skákání na místě vypadá trochu bláznivě, ale světe div se, je to skutečně efektivní. Pokud tomu nevěříte, podívejte se na internet. Najdete tam celou řadu videí profesionálních sportovců, jak si užívají skákání na trampolíně. Tímto pohybem se totiž nejen hubne, ale dokáže i docela dost zabavit. Nedělejte si, ale naděje, že je to jednoduchá záležitost. Není-li vaše tělo zvyklé na fyzickou zátěž, nejen ze začátku se pořádně zapotíte.

Vhodný sport i pro dospělé

Kupte model se sítí

V případě, že se pro trampolínu rozhodnete, určitě si nepořizujte nějaký super levný model, ale raději sáhněte hlouběji do kapsy a objednejte si verzi, která má veškerá ochranná opatření typu obvodová síť. Díky tomu bude vaše sportování daleko bezpečnější. V opačném případě byste jen zbytečně riskovali, a to za těch pár ušetřených stovek určitě nestojí.