Báječná dovolená na jihu Čech u vody a v kempu

Životní úroveň se u většiny obyvatel Česka od sametové revoluce zvýšila a dnes nepředstavuje problém koncipovat dovolenou jako hotelový pobyt nebo formou pronájmu rekreační chalupy. Přesto se někteří z nás stále vrací na stejná místa do kempů – do malých dřevěných chatek nebo dokonce pod stan či karavan. Hanlivý výraz „lidová dovolená“ však postrádá mít smysl v okamžiku, kdy si uvědomíte, že komfortně vybavený hotel není vše, a že příjemné chvíle lze trávit i na břehu řeky v jihočeském regionu.
kemp u řeky

Vyhlášené kempy na březích Lužnice

Autocamp Karvánky – vyhlášený kemp nedaleko města Soběslav milují především rybáři a lidé, kteří by pobyt v přírodě nevyměnili za nic na světě. Je zde k dispozici veškeré zázemí včetně kuchyňky, sprch a umyvadel s teplou vodou, elektrické přípojky a sportovního zázemí. Chatky mají vlastní chladničku a toaletu a koupat se můžete jak v řece, tak v rybníku.  Soběslavsko je zajímavé i pro rekreační cyklistiku a je výchozím bodem pro působivé celodenní výlety.
Soukeník – rekreační středisko a chatová osada byly vybudovány již před desítkami let na pravém břehu řeky u jezu Soukeník. Kemp využívá strategické polohy nedaleko města Tábor a Sezimova Ústí, kam je možné vycestovat na jednodenní výlety. Kromě běžného zázemí je tu rekreantům k dispozici hřiště na volejbal a vyhlášená restaurace. Kola si tu můžete vypůjčit a po projížďce absolvovat očistnou masáž.
stan u řeky
Měruše – na horním toku Lužnice bylo v minulosti vytyčeno několik lokalit těžby štěrkopísku, dnes je již těžba značně omezena a v prostorách bývalých lomů vznikla zatopená jezera. Ta jsou každý rok v létě v obležení rekreantů a většina z nich je ubytována v kempu Měruše. Klienty jistě překvapí příjemné poklidné a romantické prostředí, které je také důvodem k tomu, aby se zde zastavili na své plavbě vodáci plující ze Suchdola až do Dobronic u Bechyně.