Zdravé stravování jako klíč k našemu zdraví

Zdravé stravování jako klíč k našemu zdraví


Určitě jste někdy slyšeli, že zdravé stravování vám může pomoci k vašemu zdraví. A neříká se to jen tak. Zdravé stravování je rozhodně klíčem ke zdravému životu. A je to pravda. Zdravá strava má pro vás spoustu výhod. Nejenom ohledně vašeho fyzického zdraví, ale také toho psychického. Dnešní společnost je obézní. Nedělají si starosti se zdravou stravou a obezitou trpí i velké procento dětské populace. Za posledních pár let se zvýšila obezita u dětí až o 50 %, což jsou alarmující čísla.

jídlo

Někdo namítá, že žít zdravě je drahé. S části to může být pravda. Bohužel, levné potraviny jsou často plné cukru, palmového tuku, nasycených tuků, konzervantů, éček a podobných věcí, které škodí našemu zdraví. Na druhou stranu, pokud z důsledku nezdravé strany onemocníme, bude nás to stát více peněz. Nás, i náš stát. Co to znamená ta zdravá strava? Zdravé stravování je konzumace potravin, které dají našemu tělu potřebné živiny, energii a máme z jejich konzumace dobrý pocit. Nemusí být vůbec složitá a nemusíte se vzdávat věcí, které máte rádi. Jde jenom o rovnováhu jednotlivých živin a o množství. Není špatná potravina, jenom špatné množství. Naše porce by měli být vyvážené a rozumné. Neměli bychom se přejídat a měli bychom jíst, kdy máme hlad. Na druhou stranu ale dbát, abychom snědli za den dostatek jídla.

jídlo

Zdravá strava je důležitá z mnoha ohledů. Nezdravé stravování podporuje riziko vzniku rakoviny, zejména žaludku, tlustého střeva nebo slinivky. Může také vést ke vzniku cukrovky II. Typu nebo ke zvýšené hladině cholesterolu v krvi.

Mohou se u vás objevit také poruchy trávení, zácpa nebo naopak řídká a frekventovaná stolice. Také vznik vředové choroby není vyloučený, stejně jako nepříjemné příznaky patného trávení, nadýmání, plynatost, bolesti břicha.

Muže jistě nepotěší, že nezdravé stravování může vést k poruchám erekce a nízkému sexuálnímu libidu. Nezdravé stravování může také podporovat vznik a rozvoj různých psychických onemocnění, jako úzkosti nebo deprese.