Tipy, které vám pomohu při zařizování studentského pokoje

Klidné studentské prostředí, zázemí pro učení, ale i volný čas, relaxaci nebo odpočinek. Studentský pokoj plní hned několik funkcí najednou a k tomu by měla být jeho dispozice také uzpůsobena. Existuje několik zajímavých rad, které pomáhají k lepšímu soustředění a plnění jinak náročných a nudných studentských povinností. Jaké to jsou a jak vytvořit prostor, ve kterém půjde uřčení o poznání jednodušeji? Přinášíme vám několik cenných rad a tipů, díky kterým zvládnete zařídit studentský pokoj i vy.

studentský poko

1. Vymezení prostoru

Studentské potřeby se v průběhu let mění, je proto potřeba umět pracovat s prostorem, který máme k dispozici. Ideální variantou jsou modulové systémy, které lze v průběhu let předělávat a upravovat dle aktuálních potřeb studenta. Postupně můžete přidávat jednotlivé díly a vytvořit systém, který bude plně vyhovovat. Je jen na vás, zda tento kout vytvoříte přímo v dětském pokoji nebo například bude součástí obývacího pokoje nebo pracovny.

pracovní prostředí

2. Stůl jako hlavní prvek v místnosti

Po posteli je asi pracovní stůl nejdůležitější prvek v místnosti. Na tento fakt bychom měli brát zřetel a uzpůsobit tomu celý prostor. Základ by měla tvořit kvalitní a dostatečně velká pracovní deska o hloubce minimálně 55 cm, aby poskytovala dostatečný prostor na počítač a klávesnici, případně notebook.

  1. Postel s kvalitní matrací

Děti potřebují pro správný a zdravý růst a vývoj postel s kvalitní matrací. Co třeba postel 90×200 bílá, která nabízí dostatek prostoru k odpočinku a relaxaci. Společně s kvalitní matrací budou přinášet vašemu unavenému studentovi ničím nerušený a hlavně kvalitní spánek.

  1. Optimální osvětlení

Dětské, případně studentské pokoje často nebývají příliš velké a právě zde se můžeme velmi snadno setkat s problematikou nedostatečného osvětlení. Kompozice interiéru nebo vhodně zvolené barvy však dokáží místnost opticky prosvětlit.