Stěhování Kladno můžete provést svépomocí, ale i s profesionály

Stěhování je náročný životní krok, o tom málokdo pochybuje, a jen někteří psychicky odolní a fyzicky zdatní jedinci si troufnou absolvovat vystěhování celého bytu včetně nábytku a spotřebičů. Zároveň je však možné využít zkušeností profesionálů a najmout si je na tu nejobtížnější část celého procesu.

balení věcí

Stěhováci nejsou amatéři

Dříve se této náročné profesi věnovali lidé, kteří měli blízko k silovým sportovním disciplínám – atleti, kulturisté, vzpěrači a zápasníci. Ne vždy však podávali profesionální výkon a stávalo se, že docházelo k poškození nábytku nebo spotřebičů. Od té doby však uplynulo několik desítek let, současné stěhovací firmy se snaží udržet pozornost zákazníka a docílit co nejlepších referencí. V této oblasti totiž panuje silná konkurence, a kdo chce uspět, nesmí ke klientovi přistupovat jako amatér.

Stěhování Kladno pak probíhá v přesném sledu – zástupce firmy zmapuje terén na místě a navrhne optimální řešení – velikost vozidla, počet zaměstnanců, speciální pomůcky pro nadrozměrný náklad, balicí materiál, přestěhování cenných předmětů a starožitností, a samozřejmě časové rozvržení jednotlivých fází celé operace. Nesmíte zapomínat i na parkovací místo, což bývá problém zvláště v centru větších měst.

lepicí pásky

Popisujte všechny krabice z boku

Jedním ze zlozvyků v přípravné fázi stěhování je spěch a nedostatek času na balení věcí. Jestliže do krabic vše naházíte tak, jak vám předměty přichází pod ruku, očekávejte značný chaos, až budete jednu po druhé postupně vybalovat. Je dobré si uvědomit, že máte na začátku balení dostatek sil, ale zejména ty psychické budou časem ubývat a nejobtížnější období máte teprve před sebou. Toho jsou si dobře vědomi i psychologové, kteří vám potvrdí, že dva dny po nastěhování narůstá počet depresí a úzkostí a lidé pak sahají i po sklence alkoholu, a to docela zbytečně. Přitom stačí dobře zorganizovat práci, balit vše v předstihu alespoň dvoutýdenním, popisovat každou z krabic z boku (nahoře vám to nebude k ničemu) a mít připravený přesný harmonogram celé akce, v součinnosti se stěhovací firmou.