Přesnost ve strojírenství

    Posted in : Nákupy:
  • On : Lis 01, 2020

Strojírenské v dnešní době je tak daleko, že můžeme obrábět na takovou přesnost, kterou nepatříme lidským okem, kdy potřebujeme dobrá měřidla.

Přesnost ve strojírenství

Precizní měřidla

Výroba všech možných produktů neustále pokračuje kupředu, protože když se podíváme na dnešní obráběcí stoje, tak je řídí výpočetní technika, kdy se dosahuje skutečně velmi dobré přesnosti. Některé uložení mají přesnost v řádu tisíci či dokonce desetitisíci milimetrů, přičemž sami si můžete představit, jak malý rozměr je desetina milimetru. Díky takové přesnosti se dosahuje opravdu dobrých výsledků v praxi, takže dostatečná přesnost je vždy potřeba.

posuvné měřítko

Až daný kus vyrobíme, tak je zapotřebí jej také zkontrolovat, aby k zákazníkovi nešel zmetek, protože takto bychom si dobrou pozici na trhu moc dlouho neudrželi. Tím naprosto základním je posuvné měřítko s přesností na desetiny, což mnohdy bohatě postačuje, takže u obyčejné výroby je to skvělý pomocník. Jestliže potřebujeme měřit na větší přesnost, tak musíme vzít do ruky mikrometr. Díky jeho odlišné konstrukcí není problém snadno měřit i velmi přesné výrobky.

Užitečné přípravky

U výroby, kde vyrábíme stále stejné kusy, nebo děláme žen samý výrobní proces se vymýšlí zlepšováky, aby vše probíhalo rychleji a snadněji, což je pohodlnější pro zaměstnance a pozitivně se to odrazí také na efektivitě firmy. Může to být třeba nějaký upínací přípravek, do kterého se upne obrobek a ten bude pevně držet v potřebné poloze, takže zvládneme snadno obrábění a hotový kus vyměníme zase za další polotovar.

měření metrem

Co se týká měření, tak často potřebujeme vyrobit přesné rozměry, kde si musíme dát při výrobě záležet. Následně potřebujeme třeba v oddělení kontroly lehce požadovaný rozměr překontrolovat, a to bez zbytečných průtahů. Tu se nám můžou náramně hodit Johansonky, protože to jsou destičky s vysokou přesností. Prodávají se v sadě, abyste mohli zkontrolovat všemožné rozměry. Za materiál se volí ocel či keramika, aby nám vydrželi, a hlavně byli zachovány jejich rozměry, přičemž u měřidel jsou na ně kladeny velké nároky.