Lisabon, město jako stvořené pro romantickou dovolenou

Lisabon, město jako stvořené pro romantickou dovolenou

Jak se do Lisabonu dostat

Cesta autem není nejvhodnější ani nejlevnější. Levné letenky lisabon vám zajistí pohodlnou cestu, která trvá asi 3,5 hodiny. Letiště má dva terminály a do města se dá dostat nejrychleji metrem. Letiště je 9 km od města.

lisbon8

Pokud hodláte pobývat jen v Lisabonu, půjčování auta nemá smysl, protože všude jsou problémy s parkováním, což je pro evropské metropole běžné. Městská doprava je komfortní a rychlá. Nejvíce ušetříte s jednodenní jízdenkou.

Počasí v Lisabonu

V červenci a v srpnu jsou ve městě nejvyšší teploty, a navíc je všude mnoho turistů a můžete očekávat fronty. Pro kouzelnou atmosféru je výborný podzim i jaro. V zimě nečekejte českou zimu, v Lisabonu spíš prší a fouká vítr.

Kouzlo města

Město je opravdu romantické, je plné dlážděných úzkých uliček, kterými projíždí historické tramvaje. Z restaurací se line večer hudba zvaná fado. K tomu jsou ve městě zastoupeny všechny architektonické slohy a mnoho památek je zapsaných na seznamu UNESCO. Kdo má rád i jiné aktivity, ve městě je také zoologická zahrada a také Oceanárium.

lisabon9

O městě

Lisabon je nejzápadnější evropská metropole. Rozkládá se na několika pahorcích. Je v blízkosti řeky Tejo, která zde ústí do Atlantiku. Ve městě žije asi půl milionu lidí, v celé aglomeraci je to potom přes 3 miliony lidí. Žije zde mnoho lidí přistěhovaných z Brazílie a z bývalých portugalských kolonií v Africe. Zážitek je i cesta metrem, které je obložené kachlíky. Pro milovníky vody zde plují po řece lodě.

Centrum města je ve čtvrti Alfama s pevností Castelo de Sao Jorge, pod kterou se klikatí úzké městské uličky. Pevnost se nachází na kopci nad městem a nad řekou a je to jedna z nejnavštěvovanějších památek. Je to komplex obehnaný hradbami. Uvnitř jsou krásné zahrady a vyhlídky a volně se zde pohybují pávi. Je zde i Hradní muzeum.

4.7/5 - (4 votes)