Intuice jako motor v podnikání

Eva Urbanová celých deset let pracovala v advokátní kanceláři. Poté ale zjistila, že potřebuje změnu. Odjela na Nový Zéland a našla se v umělecké komunitě. Při zpáteční cestě dala na svou intuici, napsala na papírový ubrousek svou ideu a potom si za ní šla. Spousta lidí začala podnikat podobným způsobem a vyplatilo se jim to. Jaké jsou její rady pro začínající živnostníky a obchodníky?
 inovace podnikání

Neodbočujte od záměru

Tohle je asi největší chyba, jakou můžete udělat. Firmy často krachují v případě, že se odkloní od původního záměru. Mění se podle konkurence, podle zaměstnanců apod. Nejlepší radou je držet se vlastních názorů, nápadů a kompletnímu záměru. Vždy uvažujte nad tím, co chcete dělat a pro koho. Nenechte se přemluvit ke změně, protože poté ztratíte motivaci a nebudete chtít dál pokračovat.
 

Přestaňte se stresovat kvůli konkurenci

Znát konkurenty je pochopitelně důležité a je dobré vědět, co dělají jiní lidé ve stejném či podobném oboru jako vy. To ale neznamená, že byste je měli sledovat až příliš. Když budete neustále sledovat a analyzovat to, co dělají ostatní, zabijete tím vlastní radost a potěšení z toho, co děláte. Navíc vás budou ovlivňovat a mohli byste se kvůli nim odklonit z kurzu. To samozřejmě neplatí u pozitivní inspirace.
 

Žádné nálepky

Dokázat vše pojmenovat konkrétním názvem je ve společnosti přínosné, protože vás lidé vnímají jako odborníky. Uvnitř své firmy to ale dělat nemusíte. Někdy je dobré něco udělat jen proto, že to tak jednoduše cítíte. Žádné vysvětlování není zapotřebí. Je to vaše podnikání, takže dělejte přesně to, co chcete. Rozhodnutí je pouze na vás a vnitřních pochodech.
 pracovní pauza

Jaké lidi máte kolem sebe?

Nezáleží na tom, zda jste v podniku sami nebo máte 50 zaměstnanců. Myslete i na to, že dodavatelé i odběratelé jsou také lidi. Dávejte si pozor na to, jakými lidmi se obklopujete. Ideálně by měli být naladění stejně či podobně jako vy. Když najdete osoby, které do projektu dají srdce i duši a přinesou kreativní nápady, máte vyhráno. Dejte si hlavně pozor na to, aby ideje neshazovali.